Z powodu awarii telefonów, możliwy jest tylko kontakt mailowy. Za utrudnienia przepraszamy
Jak podłączyć grzejnik łazienkowy?
Jak podłączyć grzejnik łazienkowy?

Świat łazienek opanowały grzejniki drabinkowe. Stanowią one nie tylko element grzewczy, ale również dekoracyjny. Są bardzo funkcjonalne i ładnie komponują się z aranżacją. Przed rozpoczęciem instalacji grzejnika łazienkowego należy zdecydować, w jaki sposób ma być on podłączony. Istnieją różne rodzaje podłączenia do instalacji c.o. rurą zasilającą, doprowadzającą i odprowadzającą wodę.

Podłączenie boczne

Grzejniki z podłączeniem bocznym (modernizacyjne) mają taki sam rozstaw (500 mm) pomiędzy rurą zasilającą a powrotną, jak grzejniki starej generacji. To sprawia, że ich wymiana jest znaczenie prostsza. Dodatkowym ułatwieniem w dopasowaniu nowego grzejnika modernizacyjnego do istniejącej instalacji jest dostępność w dwóch wersji: prawej i lewej.

Podłączenie od dołu

W nowoczesnym świecie łazienek często spotyka się grzejniki podłączane od dołu. W tym przypadku nie ma znaczenia, z której strony jest zasilanie. Wyjątkiem są wysokie modele, w których znajduje się specjalna rura wewnątrz kolektora pionowego. To właśnie do niego jest podłączana rura zasilająca. To sprawia, że duże grzejniki doskonale rozkładają temperaturę nawet w łazienkach pokaźnych rozmiarów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium