Brodziki wysokie

Brodziki wysokieBrodziki wysokie mogą sięgać nawet 25-30 cm ponad poziom podłogi. Chociaż takie rozwiązanie nie każdemu przypadnie do gustu, to posiada wiele zalet praktycznych, które od lat doceniają właściciele małych łazienek bez wanny, ponieważ głęboki brodzik może ją z powodzeniem zastąpić.

Charakterystyka wysokich brodzików

Wysokie brodziki to modele, których głębokość wynosi co najmniej 18-19 cm. Stanowią one kompaktową alternatywę dla wanny w najmniejszych łazienkach, gdzie kabina jest jedynym miejscem kąpielowym. W głębokim brodziku można wykąpać dziecko, wyprać ręcznie ubrania i tekstylia czy umyć czworonoga. Wysokie brodziki często wyposażone są w zintegrowane, wyprofilowane siedzisko, które zapewnia pełny relaks pośród strumieni wody, co doceniają osoby starsze (o ile przekroczenie 20-30 cm krawędzi nie stanowi dla nich problemu). Siedzisko pełni też rolę praktycznej półeczki na kosmetyki. W nowoczesnych projektach łazienek wysoki brodzik raczej pojawia się tylko na życzenie zamawiającego.

Rodzaje kształtów wysokich brodzików

Brodziki wysokie produkowane są w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów – zarówno popularnych, uniwersalnych, jak i nietypowych. Segment ten jest jednak nieco uboższy pod względem dostępnego wzornictwa w porównaniu do oferty brodzików slim, ponieważ modele głębokie wybierane są przede wszystkim ze względu na ich właściwości użytkowe. Na rynku znajdziemy głównie wysokie brodziki półokrągłe i kwadratowe. Modele prostokątne i asymetryczne są mniej popularne. Mimo mniejszego wyboru nie powinniśmy mieć problemu z dopasowaniem odpowiedniego brodzika do posiadanej kabiny i gabarytów urządzanej łazienki. Ważne, by wysoki brodzik nie był zbyt obszerny, ponieważ może przytłaczać wnętrze. Warto go obudować płytkami. Kabina nabierze wówczas lekkości i zgrabności.

Rodzaje materiałów wysokich brodzików

Wybierając wysoki brodzik, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego kształt i rozmiar, ale również na materiał, z którego został wykonany i zastosowane technologie. Największą popularnością cieszą się głębokie brodziki z akrylu sanitarnego. Są one wyjątkowo trwałe, stabilne, odporne nawet na bardzo duże naciski i zawsze przyjemnie ciepłe w dotyku. Zapewniają doskonałą izolację akustyczną i termiczną, a ich idealnie gładka powierzchnia jest bezproblemowa w czyszczeniu. W segmencie tym znajdziemy przede wszystkim tradycyjne modele białe. Warto wybierać brodziki z dodatkowym wzmocnieniem, np. laminatem żywicznym i płytą wiórową oraz z powłoką antybakteryjną ułatwiającą czyszczenie.

Brodzik kwadratowy  KOŁO Standard  Plus  80x80 cm Brodzik kwadratowy KOŁO Standard Plus 80x80 cm
Producent: Koło

Dostępność: Dostępny na zamówienie

Cena: 491,92 zł
Brodzik kwadratowy KOŁO Standard Plus  90x90 cm Brodzik kwadratowy KOŁO Standard Plus 90x90 cm
Producent: Koło

Dostępność: Dostępny na zamówienie

Cena: 518,32 zł
Brodzik półokrągły  KOŁO Standard  Plus  80x80 cm Brodzik półokrągły KOŁO Standard Plus 80x80 cm
Producent: Koło

Dostępność: Dostępny na zamówienie

Cena: 491,92 zł
Brodzik półokrągły CERSANIT Tako 80x80x30 cm Brodzik półokrągły CERSANIT Tako 80x80x30 cm
Producent: Cersanit

Dostępność: Zamów produkt

Cena: 526,81 zł
zobacz więcej
Brodzik półokrągły KOŁO Standard Plus  90x90 cm Brodzik półokrągły KOŁO Standard Plus 90x90 cm
Producent: Koło

Dostępność: Dostępny na zamówienie

Cena: 518,32 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium